Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Do Seznamu nastoupili Hromek a Švarc

Oba manažeři se budou věnovat automatizovanému prodeji online reklamy.

Do Seznam.cz nově nastoupili Filip Hromek a Martin Švarc. Budou se zabývat real-time-biddingem (RTB) a budoucím vývojem programmatiku, tedy automatizovaného prodeje reklamy na internetu. Hromek se bude coby nový manažer RTB věnovat tvorbě strategie na poli RTB za obchodní oddělení. Švarc obsadil novou pozici v oddělení obchodního rozvoje.

Filip Hromek

Filip Hromek

Hromek se RTB věnuje od roku 2012. Většinu zkušeností získal v mediální agentuře Adexpres.com, kde působil posledních pět let. Zde se z pozice mediálního plannera přes funkci projektového manažera vypracoval na šéfa programatického obchodování. Před svým nástupem do společnosti Seznam.cz se věnoval především testování nových technologií a návrhu RTB strategií pro klienty jako Sazka, UPC, Mercedes Benz nebo Hudy Sport. Dlouhodobě pracoval především s technologickými platformami Adform, DoubleClick, AppNexus a DataXu. V Seznam.cz tvoří strategie programatické reklamy a věnuje se identifikaci a vytěžování poptávky po nákupu prostřednictvím RTB. 

Martin Švarc

Martin Švarc

Švarc působil před příchodem do Seznam.cz postupně jako commercial director v Adform a poté jako chief commercial officer v Brand Embassy. Předtím pracoval v Havas Worldwide Digital. V Seznam.cz se bude zabývat budoucím vývojem programatické reklamy, a to až s výhledy do roku 2020.