Do české verze časopisu Newsweek nastupuje tento týden nová redaktorka Iva Roze (Skochová). Absolventka žurnalistiky na Kolumbijské univerzitě v New Yorku psala pro Global Post, Slate, Salon nebo pro americký Newsweek. V Česku je známá jako dopisovatelka Reflexu, Respektu či Lidových novin. Newsweek čerstvě střídá šéfredaktora – místo Jiřího Nádoby nastoupil Ondřej Formánek.

Dotyk a Deník uvádějí zprávy pro Apple Watch

Doručování zpravodajství do chytrých hodinek inzertně podporuje automobilka Škoda.

Tabletový týdeník Dotyk se pouští do zpravodajství a to uzpůsobil pro chytré hodinky Apple Watch výrobce Apple. Servis je k dispozici zdarma, je třeba mít na iPhonu či iPadu nainstalovanou čtečku Dotyku. Zprávy z Česka i ze zahraničí produkují redakce Dotyku a také regionálních novin Deník. Jde o první novinku vydavatelství Vltava-Labe-Press od doby, co převzalo firmu Tablet Media se zmíněným Dotykem.

Apple Watch

Apple Watch. Foto: Apple

„Zprávy budou svou délkou přizpůsobeny displeji hodinek a mohou obsahovat i fotografie a obrázky. Zprávy se stáhnou při poklepání na ikonu Dotyk Zprávy, ale hodinky budou také přijímat flashové zprávy, které na sebe upozorní zavibrováním,“ popisují tvůrci. Software pro zpravodajský servis je součástí čtečky Triobo, v níž vychází týdeník Dotyk.

Ukázka formátu zpráv Dotyku na hodinkách Apple Watch

Ukázka formátu zpráv Dotyku na hodinkách Apple Watch

Zavedení novinky inzertně podpořila Škoda Auto. Reklamními formáty propagovala svou službu Škoda Fresh.

Inzerce automobilky Škoda ve zpravodajství Dotyku pro chytré hodinky

Inzerce automobilky Škoda ve zpravodajství Dotyku pro chytré hodinky

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr