Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Vaňha v DPD povýšil, Mareše střídá Malaník

Dosavadní šéf marketingu DPD CZ Ondřej Vaňha se stal novým ředitelem zásilkové firmy.

Zleva Ondřej Vaňha, Daniel Mareš, Miloš Malaník

Zleva Ondřej Vaňha, Daniel Mareš, Miloš Malaník

Mezinárodní poskytovatel zásilkových služeb DPD změnil k 1. dubnu své české a středoevropské vedení. Novým výkonným ředitelem DPD CZ se stal Ondřej Vaňha, který ve firmě působil od roku 2008 jako její obchodní a marketingový ředitel. Ten v minulosti pracoval jako manažer přímého prodeje DHL či jako obchodní manažer Českého Telecomu.

Současného jednatele DPD CZ Daniela Mareše pak vystřídal Miloš Malaník, který dosud pracoval jako místní šéf logistické firmy TNT Express pro Česko. Mareš odchází do GeoPostu, mateřské společnosti DPD. Malaník bude zároveň regionálním ředitelem skupiny DPD pro střední a východní Evropu. Dřív vedl místní pobočky logistických firem Menlo Worldwide Forwarding, UPS a Ceva Logistics.