Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

E15 na webu zavádí studentskou sekci

Šéfem zpravodajsko-publicistické rubriky pro posluchače vysokých škol je Filip Zajíček.

Filip Zajíček. Foto: Mladá fronta

Filip Zajíček. Foto: Mladá fronta

Zpravodajský web E15.cz vydavatelství Mladá fronta od září nabízí tematické články v nově vytvořené sekci Studenti. Její redakci tvoří vysokoškolští studenti ekonomie, práva a žurnalistiky. Šéfredaktorem je Filip Zajíček. Cílovou skupinou nové obsahové sekce, která zkušebně fungovala od června, jsou právě posluchači vysokých škol. Číst mohou o úspěších v podnikání, kariérním vývoji, sekce zahrnuje i komentáře.

„Mezi studenty je stále větší povědomí o tom, že jen vystudovat vysokou školu nestačí a že už během studia musí myslet na svou budoucí kariéru a přizpůsobit jí své aktivity. Rozhovory s mladými úspěšnými lidmi našim čtenářům poskytují inspiraci pro profesní a osobnostní rozvoj a rady, jak dosáhnout svých cílů,“ přibližuje Zajíček.