Do české verze časopisu Newsweek nastupuje tento týden nová redaktorka Iva Roze (Skochová). Absolventka žurnalistiky na Kolumbijské univerzitě v New Yorku psala pro Global Post, Slate, Salon nebo pro americký Newsweek. V Česku je známá jako dopisovatelka Reflexu, Respektu či Lidových novin. Newsweek čerstvě střídá šéfredaktora – místo Jiřího Nádoby nastoupil Ondřej Formánek.

Economia se loni přehoupla do provozního zisku

Uzdravující se mediální firmě Zdeňka Bakaly rostl obrat z videa a pořádání akcí.

  • ČTK
  • 01. 02. 2016 20:50
Roman Latuske. Foto: Economia

Roman Latuske. Foto: Economia

Vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly se v roce 2015 podle předběžných výsledků dostala do provozního zisku (EBITDA) zhruba 10 milionů. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. V roce 2014 činila ztráta 33 milionů, v roce 2013 to dokonce 104 milionů.

Další údaje Economia nesdělila, uvedla pouze, že rostl obrat v oblasti videa a speciálních projektů včetně pořádání konferenci, a dále rozvoj neobsahových online produktů. Na straně nákladů se do hospodaření promítly výsledky reorganizace předchozího roku a další úspory v oblasti provozních nákladů, zejména v nákupu tiskařských a IT služeb.

Prioritou loňska byla stabilizace firmy a modernizace a rozvoj klíčových produktů, uvedl generální ředitel Economie Roman Latuske. „Letos budeme v rozvoji našich produktů pokračovat, prioritou budou digitální obsah a služby,“ dodal.

Klíčovými projekty roku 2015 byly start videoportálu Aktuálně.tv, modernizace homepage Centrum.cz (internetovou firmu Centrum Holdings koupila Economia v roce 2013) a zpravodajského portálu Aktuálně.cz, nový víkendový magazín Hospodářských novin Ego! a inovace týdeníku Respekt či webu Respekt.cz. Economia také vyměnila šéfredaktora odborného týdeníku Marketing & Media a přišla s novým vzhledem časopisu, který minulý týden následoval redesign webu MaM.cz.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr