Rozhlasové radě se představili Martin Groman a Klára Lukešová-Stejskalová, noví šéfové stanic Vltava, respektive Radio Praha. Na dnešní schůzi radních též zaznělo, že vést Vltavu chtělo 31 lidí, ale šéf rozhlasu René Zavoral si nakonec ze čtyř finalistů (Dita Hradecká, Petr Christov, Martin C. Putna, Pavel Klusák) nevybral nikoho.

Economia se loni přehoupla do provozního zisku

Uzdravující se mediální firmě Zdeňka Bakaly rostl obrat z videa a pořádání akcí.

  • ČTK
  • 01. 02. 2016 20:50
Roman Latuske. Foto: Economia

Roman Latuske. Foto: Economia

Vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly se v roce 2015 podle předběžných výsledků dostala do provozního zisku (EBITDA) zhruba 10 milionů. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. V roce 2014 činila ztráta 33 milionů, v roce 2013 to dokonce 104 milionů.

Další údaje Economia nesdělila, uvedla pouze, že rostl obrat v oblasti videa a speciálních projektů včetně pořádání konferenci, a dále rozvoj neobsahových online produktů. Na straně nákladů se do hospodaření promítly výsledky reorganizace předchozího roku a další úspory v oblasti provozních nákladů, zejména v nákupu tiskařských a IT služeb.

Prioritou loňska byla stabilizace firmy a modernizace a rozvoj klíčových produktů, uvedl generální ředitel Economie Roman Latuske. „Letos budeme v rozvoji našich produktů pokračovat, prioritou budou digitální obsah a služby,“ dodal.

Klíčovými projekty roku 2015 byly start videoportálu Aktuálně.tv, modernizace homepage Centrum.cz (internetovou firmu Centrum Holdings koupila Economia v roce 2013) a zpravodajského portálu Aktuálně.cz, nový víkendový magazín Hospodářských novin Ego! a inovace týdeníku Respekt či webu Respekt.cz. Economia také vyměnila šéfredaktora odborného týdeníku Marketing & Media a přišla s novým vzhledem časopisu, který minulý týden následoval redesign webu MaM.cz.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr