Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

Economia ukončí placený online deník Insider

Současní předplatitelé Insideru mají přejít k Hospodářským novinám.

Deník Insider vychází od 1. prosince 2012, vždy v 16 hodin odpoledne. Foto: Centrum Holdings

Deník Insider vychází od 1. prosince 2012, vždy v 16 hodin odpoledne. Foto: Centrum Holdings

Vydavatelství Economia ukončí vydávání placeného internetového deníku Insider, který začal vycházet před třemi lety vedle zpravodajského serveru Aktuálně.cz. Píše to Lupa.cz s odvoláním na generálního ředitele Economie Romana Latuskeho.

Placený obsah Economia zastřeší značkou Hospodářské noviny, pod níž na konci září převedla obsah zpravodajského webu iHNed.cz a zpoplatnila jej. Masověji zaměřené sesterské Aktuálně.cz nechá přístupné zdarma. Současné předplatitele Insideru chce Economia do konce roku přesunout na nabídku Hospodářských novin.

Součástí Economie se Insider stal loni po převzetí internetové společnosti Centrum Holdings, která oba zpravodajské weby provozovala. Čtenáře příliš nezaujal: na jaře 2013 měl 1.400 předplatitelů, tedy zhruba polovinu toho, kolik chtěl mít už rok předtím, letos v únoru to byla prý už jen zhruba tisícovka osob.

Insider byl především projektem Jakuba Ungera, tehdejšího obsahového ředitele Centrum Holdings, a Sabiny Slonkové coby šéfredaktorky. Oba loni projekt opustili, když přešli do vydavatelství Mafra.