Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Economii má opustit třetina stálých redaktorů

Nový newsroom Economie v pražském Karlíně. Vizualizace: Economia/Ateliér Kunc

Nový newsroom Economie v pražském Karlíně. Vizualizace: Economia/Ateliér Kunc

Třetina současných redaktorů v zaměstnaneckém poměru přijde do konce roku o práci v Economii, vydavatelství vlastněném finančníkem Zdeňkem Bakalou. Na Twitteru to píše vedoucí ekonomické rubriky webu iHNed.cz Karel Tinl.

Plyne z toho, že redaktoři Economie, která vydává deník Hospodářské noviny, týdeníky Ekonom a Respekt, měsíčník Bel Mondo a 14 tematických titulů včetně Marketing & Media, tak tvoří většinu z oficiálně oznámeného počtu zhruba sta lidí, kteří mají v Bakalově mediálním byznysu skončit (kromě Economie se má propouštět také v Centrum Holdings).

Firma v pátek sdělila, že v Economii momentálně pracuje 353 zaměstnanců, v Centrum Holdings 247 zaměstnanců. Jde o „přesný počet zaměstnanců obou společností, ze kterého vychází organizační změna“.

Podle informací Médiáře se konkrétně na iHNed.cz redukce týká týmu pro sociální média Echo, lifestylové sekce či v lednu spuštěné experimentální sekce HN Future. Jak na iHNed.cz, tak v Hospodářských novinách mají zaniknout kulturní a sportovní sekce.

„Ten, kdo dostane výpověď, se to dozví dnes mailem. Komu nepřijde, tak pracuje dál. Komu ano, tak se dostaví v pondělí nebo v úterý na určené místo. Bude to strategicky mimo budovu. V pondělí dostávají výpovědi lidé z HN, v úterý z iHNedu,“ popsal dnes Médiáři jeden ze zaměstnanců. Podle informací Médiáře redukci stavů zajišťuje firma T&CC (zkratka Tvoříme cesty k cílům).

O propouštění nejen v Economii se na Twitteru živě diskutuje.