Jubilejní 50. sezóna Divadla Járy Cimrmana se oficiálně zahájí v sobotu 1. října v areálu U Čápa v Příchovicích na Tachovsku. Program dne zahrnuje největší sraz cimrmanologů v Česku, spanilou jízdu v dobových kostýmech na historických kolech i křest knihy Půlstoletí s Cimrmanem. V kině Jas pak od 19 hodin proběhne představení hry Cimrman v říši hudby, které odvysílá Radiožurnál.

Ekonomiku rozhlasu bude řídit Kohout

Klíčový post na prvním stupni řízení obsadí v Českém rozhlasu Roman Kohout, muž zvenčí.

Roman Kohout

Roman Kohout

Novým ekonomickým ředitelem Českého rozhlasu se stane Roman Kohout, dosavadní finanční ředitel společnosti Auto Corson. V lednu zvolený generální ředitel René Zavoral svého nového manažera představil na dnešní schůzi rozhlasové rady. Kohout se má ujmout funkce v pondělí 20. června. Dostane na starost ekonomiku a také správu Českého rozhlasu.

Uzavře tak sedmičku nových ředitelů sekcí, které pracují na první úrovni řízení pod generálním ředitelem. Šest jich Zavoral ohlásil už v únoru, Kohout kvůli předchozím pracovním závazkům přichází až teď. Vystudovaný strojní inženýr má zkušenosti s managementem v ČSOB, Ernst & Young, PPF či OP Prostějov.

Kohoutův předchůdce Tomáš Kollarczyk, obchodní ředitel pověřený od loňska též řízením sekce správy a provozu, z rozhlasu odešel.