Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Ekonomiku rozhlasu bude řídit Kohout

Klíčový post na prvním stupni řízení obsadí v Českém rozhlasu Roman Kohout, muž zvenčí.

Roman Kohout

Roman Kohout

Novým ekonomickým ředitelem Českého rozhlasu se stane Roman Kohout, dosavadní finanční ředitel společnosti Auto Corson. V lednu zvolený generální ředitel René Zavoral svého nového manažera představil na dnešní schůzi rozhlasové rady. Kohout se má ujmout funkce v pondělí 20. června. Dostane na starost ekonomiku a také správu Českého rozhlasu.

Uzavře tak sedmičku nových ředitelů sekcí, které pracují na první úrovni řízení pod generálním ředitelem. Šest jich Zavoral ohlásil už v únoru, Kohout kvůli předchozím pracovním závazkům přichází až teď. Vystudovaný strojní inženýr má zkušenosti s managementem v ČSOB, Ernst & Young, PPF či OP Prostějov.

Kohoutův předchůdce Tomáš Kollarczyk, obchodní ředitel pověřený od loňska též řízením sekce správy a provozu, z rozhlasu odešel.