Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Elle uvádí speciál pro muže Elle Man

Nová odnož měsíčníku Elle vychází v nákladu 30.000 výtisků, míří na předvánoční trh.

Logo časopisu Elle Man

Logo časopisu Elle Man

V pátek 6. listopadu poprvé vyjde pánský speciál Elle Man jinak na ženy zaměřeného časopisu životního stylu Elle vydavatelství Burda Praha. Je koncipovaný jako módní a lifestylový časopis pro podzimní, respektive předvánoční trh.

Bude mít 134 stran a stát bude 99,90 Kč. V prodeji má být zhruba do 20. prosince. Vychází v nákladu 30.000 výtisků a bude distribuován samostatně. Příští rok má vycházet v půlroční nebo čtvrtroční periodicitě. „Ještě zvažujeme, která varianta to bude,“ řekla Médiáři manažerka značky Elle Miroslava Harcegová.

Vedle Elle Decoration je Elle Man dalším rozšířením značky Elle, která v Česku existuje 21 let. Nový časopis vyráběl tým Elle v čele s šéfredaktorkou Andreou Běhounkovou. Redakce oslovila také externí autory, jsou mezi nimi Luděk Staněk, Milosh HarajdaKay Buriánek, Ivan Brezina nebo Jakub Horák.

Filip Hrivňák

Filip Hrivňák