Neziskový web Hlídací pes spustil crowdfunding, vybírá přes web Nadačního fondu pomoci Karla Janečka. Janeček každý z darů navýší. Vybrané peníze půjdou na expanzi do regionů, posílení centrální redakce a na tištěný speciál Babiš vs. Sobotka, Skutečný příběh voleb, jenž má vyjít v září.

Engelová a Strakatý přišli do videotýmu Info.cz

Projekt Czech News Center posílí Tereza Engelová známá z ČT a Čestmír Strakatý z DV TV.

Tereza Engelová

Tereza Engelová. Repro: ČT24

V týmu, který bude připravovat pravidelný obsah pro nedávno spuštěný web Info.cz, budou kromě Pavla Štrunce z Primy také dokumentaristka Tereza Engelová, známá z minulosti jako zahraniční zpravodajka České televize, a Čestmír Strakatý, donedávna editor internetové televize DV TV Daniely Drtinové a Martina Veselovského, která natáčí pro weby Economie.

Při Štruncově nástupu na sklonku loňska Info.cz slibovalo reportáže a debaty z oblasti politiky, podle informací Médiáře se produkce neomezí jen na jeden diskusní pořad. Momentálně se chystá studio, kde se bude natáčet, novinky ve formě videa mají startovat během následujících týdnů. Zpravodajské Info.cz dosud staví na klasických textech se statickým obrazovým materiálem, občas ozvláštněných jednoduchou animací.