Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

Erste chystá mediální tendr pro sedm zemí

Tendr na nákup za 40 milionů eur ročně začne v dubnu. Zvou i stávající agenturu MEC.

Erste Bank

Erste Bank

Erste Group Bank se společně s rakouskými spořitelnami rozhodla přehodnotit své mediální zastoupení v regionu střední a východní Evropy – Česko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Chorvatsko a Srbsko – a v Rakousku. Rozpočet odhaduje na 40 milionů eur ročně.

Poslední výběrové řízení proběhlo v roce 2009. Tendr po sedmi letech pro sedm zemí má začít v dubnu, rozhodnutí se předpokládá do konce roku. „Předpokládá se, že regionální agenturní síť začne působit od 1. ledna 2017. Tendr povede Erste Group v Rakousku s podporou MediaSense, nezávislé mediálně poradenské společnosti z Londýna,“ oznámila Česká spořitelna, tuzemská država Erste.

„Naše banka prochází v důsledku digitalizace zásadní změnou stejně jako svět médií. Chceme mít jistotu, že služby, které dostáváme od našich agenturních partnerů, jsou prvotřídní a že sledují tep doby v rychle se měnícím oboru,“ prohlásil Daniel Ratzenböck, ředitel komunikace značky Erste Group.