Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Euronics a Kasa.cz budou na média mít OMD

Rozpočet zhruba 15 milionů Kč na televizní reklamu směřuje do předvánočního období.

Mediální agentura OMD Czech zvítězila ve výběrovém řízení na nákup televizního reklamního prostoru pro síť elektroprodejen Euronics a internetového obchodu Kasa.cz. Holding HP Tronic, který vlastní obě značky, vyhlásil výběrové řízení v dubnu a v jeho rámci oslovil celkem sedm agentur, z nichž pět zaslalo svou nabídku. Vítězná agentura bude pracovat s rozpočtem zhruba 15 milionů Kč pro období podzim a zima 2015, které je z hlediska prodeje elektrospotřebičů klíčové.

Euronics využíval v posledním roce v rámci televizního prostoru spíš sponzoring, měl třeba spoty ve stylu show Na stojáka. Poslední dobou se propaguje cenově zajímavé produkty animovanými spoty s hvězdičkami, které jsou součástí loga společnosti.