Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Evropa 2 odvysílá hudební ceny přes Mentions

Rádio pro mladé využije k videopřenosu svých výročních ocenění populární sociální síť.

Ceny Evropy 2 se dosud udělovaly v živé rádiové show (vlevo moderátor Tomáš Zástěra)

Ceny Evropy 2 se dosud udělovaly v živé rádiové show (vlevo moderátor Tomáš Zástěra)

Hudební rádio pro mladé Evropa 2 bude letos předávání svých hudebních cen přenášet online. Uvedla to ředitelka stanice Jitka Fürst. Využije k tomu službu Mentions sociální sítě Facebook. Novinka zapadá do koncepce Evropy 2 soustředit se letos na video online, Facebook se přitom ukazuje jako nejpopulárnější a nejužívanější síť v Česku. Mentions plánuje využívat i nejznámější tvář Evropy 2 Leoš Mareš, zatím sáhl po Periscopu od Twitteru.

Výroční Hudební ceny Evropy 2 probíhají letos počtvrté. Stanice dnes zveřejnila nominace, nejvíc jich mají Xindl X, Sebastian, Johny Machette a Thom Artway a kapela Slza. O vítězi mají posluchači hlasovat na webu rádia, a to od 15. do 28. února. Vyhlášení proběhne 2. března živě ve vysílání Evropy 2 a právě na Mentions. Do vysílání tvůrci zapojí i Twitter a Instagram, od uživatelů těchto sítí budou brát vybrané příspěvky s hashtagem #e2ceny.

Sponzory cen jsou Skiareál Špindlerův Mlýn a výrobce elektroniky Lenovo. Ocenění dostanou sošky, které vyrobil sochař Miroslav Raboch.