Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

Evropa 2 odvysílá hudební ceny přes Mentions

Rádio pro mladé využije k videopřenosu svých výročních ocenění populární sociální síť.

Ceny Evropy 2 se dosud udělovaly v živé rádiové show (vlevo moderátor Tomáš Zástěra)

Ceny Evropy 2 se dosud udělovaly v živé rádiové show (vlevo moderátor Tomáš Zástěra)

Hudební rádio pro mladé Evropa 2 bude letos předávání svých hudebních cen přenášet online. Uvedla to ředitelka stanice Jitka Fürst. Využije k tomu službu Mentions sociální sítě Facebook. Novinka zapadá do koncepce Evropy 2 soustředit se letos na video online, Facebook se přitom ukazuje jako nejpopulárnější a nejužívanější síť v Česku. Mentions plánuje využívat i nejznámější tvář Evropy 2 Leoš Mareš, zatím sáhl po Periscopu od Twitteru.

Výroční Hudební ceny Evropy 2 probíhají letos počtvrté. Stanice dnes zveřejnila nominace, nejvíc jich mají Xindl X, Sebastian, Johny Machette a Thom Artway a kapela Slza. O vítězi mají posluchači hlasovat na webu rádia, a to od 15. do 28. února. Vyhlášení proběhne 2. března živě ve vysílání Evropy 2 a právě na Mentions. Do vysílání tvůrci zapojí i Twitter a Instagram, od uživatelů těchto sítí budou brát vybrané příspěvky s hashtagem #e2ceny.

Sponzory cen jsou Skiareál Špindlerův Mlýn a výrobce elektroniky Lenovo. Ocenění dostanou sošky, které vyrobil sochař Miroslav Raboch.