Internetové Britské listy Jana Čulíka a spol. si dnes připomínají 20 let existence. Poprvé vyšly 29. července 1996 jako součást Neffova Neviditelného psa. Proč Čulík Britské listy rediguje? Má pocit, že to má nějaký smysl? To říká ve videorozhovoru s Bohumilem Kartousem.

Evropa 2 odvysílá hudební ceny přes Mentions

Rádio pro mladé využije k videopřenosu svých výročních ocenění populární sociální síť.

Ceny Evropy 2 se dosud udělovaly v živé rádiové show (vlevo moderátor Tomáš Zástěra)

Ceny Evropy 2 se dosud udělovaly v živé rádiové show (vlevo moderátor Tomáš Zástěra)

Hudební rádio pro mladé Evropa 2 bude letos předávání svých hudebních cen přenášet online. Uvedla to ředitelka stanice Jitka Fürst. Využije k tomu službu Mentions sociální sítě Facebook. Novinka zapadá do koncepce Evropy 2 soustředit se letos na video online, Facebook se přitom ukazuje jako nejpopulárnější a nejužívanější síť v Česku. Mentions plánuje využívat i nejznámější tvář Evropy 2 Leoš Mareš, zatím sáhl po Periscopu od Twitteru.

Výroční Hudební ceny Evropy 2 probíhají letos počtvrté. Stanice dnes zveřejnila nominace, nejvíc jich mají Xindl X, Sebastian, Johny Machette a Thom Artway a kapela Slza. O vítězi mají posluchači hlasovat na webu rádia, a to od 15. do 28. února. Vyhlášení proběhne 2. března živě ve vysílání Evropy 2 a právě na Mentions. Do vysílání tvůrci zapojí i Twitter a Instagram, od uživatelů těchto sítí budou brát vybrané příspěvky s hashtagem #e2ceny.

Sponzory cen jsou Skiareál Špindlerův Mlýn a výrobce elektroniky Lenovo. Ocenění dostanou sošky, které vyrobil sochař Miroslav Raboch.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr