Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Extra.cz po Novotném povede Šťastna z Novy

Nový šéfredaktor bulvárního webu Josef Šťastna, dosud šéfeditor Tn.cz televize Nova, nastoupí 1. července. Z Novy si přivádí i redaktorku Annu Cajthamlovou.

Josef Šťastna. Repro: LinkedIn

Josef Šťastna. Repro: LinkedIn

Novým šéfredaktorem webu Extra.cz vydavatelství Extra Online Media Tomáše Kačeny a Jana Barty se od 1. července stane Josef Šťastna, dosavadní šéfeditor zpravodajského webu Tn.cz televize Nova. Pokračuje tak plánovaná reorganizace redakce, která začala minulý týden dohodou o ukončení spolupráce s předchozím šéfredaktorem Pavlem Novotným, oznámila firma.

„Hlavním úkolem Josefa bude obsahový rozvoj webu, například v oblasti sociálních témat či domácího zpravodajství. Zároveň chceme ještě více posílit vlastní autorskou tvorbu, na které i díky Pavlovi Novotnému Extra.cz stojí,“ říká ředitel vydavatelské společnosti Extra Online Media Tomáš Kačena.

Šťastna dělal na Nově od září 2012, předtím pět let působil v bulvárním deníku Blesk. „Měl jsem i další nabídky z jiných vydavatelských domů, ale od začátku jsem preferoval Extra.cz,“ prohlásil. Jeho místo Nova přeobsadí. „Tým vede z postu šéfredaktora Vladimír Rosol se svými dvěma zástupci, šéfeditory. Tuto strukturu zachováváme i nadále, šéfeditorské místo uvolněné po Josefu Šťastnovi obsadíme v dohledné době, druhý post šéfeditora obsazený Štěpánem Hrubým zůstává beze změny,“ přiblížila médiáři mluvčí Novy Anna Suchá.

Během června je řízením redakce Extra.cz pověřena Leila Tuček Chadalíková, která dosud působila v roli Novotného zástupkyně. Kromě Štastny přichází z Novy jako redaktorka také Anna Cajthamlová. Na Extra.cz dál publikuje řada známých tváří jako Ornella Koktová, Ladislav Hruška, Kateřina Kristelová, Nela Slováková nebo Dominika Myslivcová.

Extra.cz vzniklo v březnu 2013, momentálně je s 642.000 návštěvníků měsíčně třetím nejsledovanějším bulvárním magazínem na českém internetu, po Super.cz a sekci Blesk.cz o celebritách. Vydavatelská Extra Online Media k Extra postupně přidala další weby G.cz a Extrastory.cz.