Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Facebook spustil mediální aplikaci Notify

Na iPhonech Facebook umožní nechat se upozorňovat na nové zprávy televizí či novin.

Notify, nová služba Facebooku

Notify, nová služba Facebooku

Provozovatel sociální sítě Facebook ve středu ve Spojených státech spustil novou mediální aplikaci Notify. Ta bude upozorňovat uživatele sítě na telefonech iPhone na nové zprávy ve vybraných médiích, například Fox News, Washington Post nebo CBS Sports.

Aplikace nabízí široký seznam kategorií zpráv a uživatelům umožňuje přeposílat tato upozornění (notifikace) i z uzamčeného displeje. Nová služba soutěží se službou Moments, kterou nedávno spustila síť Twitter.

Facebook už dřív navázal spolupráci s devíti dodavateli zpravodajství. Jejich produkce využívá ve své službě Instant Articles, kterou uveřejňuje obsah zpráv přímo ve zpravodajském kanálu v mobilních zařízeních.