Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Fajn Rock TV se přejmenuje na Slušnej kanál

Hudební stanice sjednotí název s partnerským klubem na pražském Žižkově.

Pavel Anděl na Slušnym kanále. Foto: slusnejkanal.cz

Pavel Anděl na Slušnym kanále. Foto: slusnejkanal.cz

Hudební stanice Fajn Rock TV může změnit název na Slušnej kanál. Změnu tento týden povolil regulátor, tedy rada pro vysílání. Televize tak sjednotí název s klubem Slušnej kanál na pražském Žižkově. Televize a klub fungují partnersky, stanice tam natáčí některé pořady, třeba hitparádu s Pavlem Andělem.

Licenci ke kabelovému vysílání stanice drží od ledna 2013 Fajn Rock Media, kterou vlastní Petr Kůsa (40 %), Marek Lichtenberg (30 %) a Alexandra Harušťáková s režisérem Markem Dobešem (30 % přes produkční firmu Alfedus). Stanice od května 2012 vysílá na internetu, od června 2013 pak v kabelových sítích.