V neděli po osmé začal na televizi Nova nový detektivní seriál z prostředí advokátní kanceláře Dáma a Král. V hlavních rolích Matěj Hádek, Tereza Hofová a Miroslav Donutil. Hlavním scenáristou je Štefan Titka, hlavním režisérem je Vladimír Michálek, producentem Bionaut Vratislava Šlajera, který pro Českou televizi dělal Svět pod hlavou a s Donutilem Doktora Martina.

Firmy Bonton a Ateliéry Bonton Zlín zfúzovaly

Podnikatelé Zdeněk Kozák a Miloš Petana dokončili fúzi filmových společností Bonton a Ateliéry Bonton Zlín. V oblasti filmových licencí, laboratorních a produkčních služeb bude nástupnická společnost fungovat pod jednotným názvem Bonton. Fúze proběhla hlavně kvůli synergii poskytovaných služeb.

Aktuální logo Bontonu

Aktuální logo Bontonu

„Naším primárním cílem nyní bude představit integrovaná řešení nejen pro domácí, ale také pro světový trh,“ uvedla Katarína Morvai, jednatelka Bontonu.

Ten se produkcí zaměřuje na hraný a animovaný film, je držitelem a správcem filmových licencí a provozuje filmové laboratoře. Mimo jiné nabízí technologii Piql, pro dlouhodobou archivaci datových a obrazových souborů na filmový pás.