Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Fojta se po sedmi letech vrací z Primy do ČT

Moderátor zpráv Primy Roman Fojta bude nově tváří ranního Studia 6 na ČT1 a ČT24.

Roman Fojta na Primě tvořil moderátorskou dvojici se Sandrou Parmovou. Foto: TV Prima

Roman Fojta na Primě tvořil moderátorskou dvojici se Sandrou Parmovou. Foto: TV Prima

Redaktor a moderátor zpravodajství Roman Fojta mění obrazovku komerční televize Prima opět za veřejnoprávní prostředí, konkrétně stanic ČT1 a zpravodajské ČT24 – tento měsíc by měl rozšířit tým ranního Studia 6. Médiáři to potvrdila mluvčí České televize Alžběta Plívová. „Stane se tak v půrběhu června, kdy se ve vysílání Studia 6 objeví jako moderátor zpráv,“ přiblížila.

Na Primě Fojta od předloňska moderoval Odpolední zprávy, byl také jejich editorem. Tvořil moderátorské duo – předtím i večerních zpráv – spolu se Sandrou Parmovou. Ve zpravodajství České televize začínal v roce 2000, na Primu přecházel začátkem roku 2008. Odchází z ní po sedmi letech, nedlouho po letošních peripetiích právě s odpoledním vysíláním.

Zpravodajské pásmo Studio 6 vysílá Česká televize zároveň na dvou programech každý pracovní den, od 6 do 9 hodin na ČT1, až do 10 hodin na ČT24. Dosavadními moderátory jsou Jolka Krásná či Daniel Stach.