Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Freiwilligová vyměnila Kaspen za 2Fresh

„Přišli s pozváním na pivo a pak na kafe,“ zdůvodnila account manažerka změnu agentury.

Markéta Freiwilligová

Markéta Freiwilligová

Do funkce senior account manažerky digitální agentury 2Fresh nastoupila Markéta Freiwilligová, která pět let působila v téže funkci v agentuře Kaspen/Jung Von Matt.

V 2Fresh bude mít na starosti digitální strategie a komunikaci pro klienty jako Nestlé, O2 nebo Kooperativa. „Nehledala jsem změnu, ani jsem neměla ambice učit se novým věcem ve světě digitálních agentur, ale když přišli z 2Fresh s pozváním na pivo a pak na kafe, kde jsme si povídali o tom, kdo jsou a co dělají, tak jsem si řekla, že do toho půjdu.“ uvedla Freiwilligová.

V agentuře Kaspen/Jung Von Matt působila v klientském servisu a starala se o značky jako Hyundai, Rajec nebo Budweiser Budvar. V minulosti pracovala také v agentuře Leo Burnett nebo jako manažerka pro styk s významnými klienty v Komerční bance.