Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

Frekvence 1 odsouvá Dámský klub na víkend

Komerční rádio po čase zase o něco upozaďuje regulátorem opakovaně kritizovaný pořad.

Opakovaně pokutovaný pořad Dámský klub se na rádiu Frekvence 1 přesouvá z všedních odpolední na víkend. Od soboty 5. března se vysílá v čase od 13 do 14 hodin. Změna vysílacího času s sebou má nést také „posun od poradny k zábavě“. V čase od 15 do 16 hodin od pondělí do pátku nově půjde pásmo Tomáše Kučery a Radka Bobáka. Ti na Frekvenci 1 od loňského července uvádějí víkendovou Československou diskotéku a Hitparádu.

Slovák Radek Bobák a Čech Tomáš Kučera. Foto: Frekvence 1

Slovák Radek Bobák a Čech Tomáš Kučera. Foto: Frekvence 1

Dámský klub se dosud vysílal ve všední dny od 16 do 17 hodin, do tohoto času se přesunul z dopoledne, a to v červnu 2014, kdy to Frekvence 1 prezentovala jako letní schéma. Už předtím se rádio snažilo zjemnit obsah pořadu, moderátorky měly ubrat na expresivnosti, za níž regulátor vysílání provozovatele rádia opakovaně káral.

„Záměrem je, aby to lidem v práci lépe utíkalo,“ prohlásil ke změnám v odpoledni ředitel Frekvence 1 Miroslav Škoda, který má k ruce jako manažera programu Jakuba Wajshajtla. Škoda připomněl, že v čase běžné pracovní doby Frekvence 1 dává od pondělí do pátku od 9 do 10 hodin show Těžkýho Pokondra a od 12 do 13 hodin pak pořad Rudy z Ostravy.