Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Fučík a Jeník novými zástupci šéfa Eura

K hlavnímu zástupci Michala Půra Vadimu Fojtíkovi přibudou Zdeněk Fučík a Tomáš Jeník.

Zdeněk Fučík a Tomáš Jeník

Zdeněk Fučík a Tomáš Jeník

Týdeník Euro vydavatelství Mladá fronta má dva nové zástupce šéfredaktora. Z České televize přišel Zdeněk Fučík, Tomáš Jeník dělal dosud v Euru hlavního editora. Hlavním zástupcem šéfredaktora Michala Půra zůstává Vadim Fojtík. „S tím, jak Euro roste a v nejbližší budoucnosti se ještě rozroste, je nutné rozdělit odpovědnost v redakci. Dovolí nám to se lépe soustředit i na další projekty, které v nejbližší době chystáme,“ uvedl šéfredaktor Půr.

Fučík i Jeník budou v Euru působit i jako editoři. Fučíkovou odpovědností budou onlinové projekty časopisu, tedy nedávno redesignovaný web Euro.cz, informační zpravodajské služby Euro Newsletter a Euro24, sociální sítě a internetová televize Euro TV.  Jeník, který před časem přišel z Hospodářských novin, bude mít na starosti obsah tištěného vydání Eura.