Česká televize začíná dnes vysílat lokální program z nového regionálního studia v Českých Budějovicích. Minulý týden startovalo nové studio v Hradci Králové. Oba regiony tak mohou víc vstupovat do proudu ČT24 i produkovat vlastní Týden v regionech. Vedoucím redaktorem „regionu Jihozápad“ je Aleš Hazuka, „regionu Severovýchod“ pak Michal Klokočník. Dlouho už ČT vysílá lokálně z Brna, Ostravy a Prahy.

Fürst skončila ve funkci ředitelky Evropy 2

Po pěti letech odchází z Evropy 2 Jitka Fürst, stanici dočasně řídí Miroslav Hrnko.

Jitka Fürst

Jitka Fürst

Ke konci dubna skončila – oficiálně z osobních důvodů – ve funkci ředitelky rádia pro mladé Evropa 2 Jitka Fürst. Za vedení stanice a strategická rozhodnutí tak momentálně zodpovídá Michel Fleischmann, prezident české pobočky rozhlasového koncernu Lagardere. Provozním řízením stanice pro tuto chvíli pověřil Miroslava Hrnka, generálního ředitele skupiny Lagardere. 

Fürst stála ve vedení rádia pět let. Za dobu jejího působení rádio spustilo projekty jako Ibiza s Evropou 2, Maturiťák, Hudební ceny nebo UnpluggedOd ledna 2014 Fürst řídila také slovenskou Europu 2, o funkci tam přišla koncem letošního března. V české Evropě 2 se před dvěma roky stala terčem kritiky předních moderátorů stanice Leoše Mareše a Patrika Hezuckého, a to kvůli vyhazovu jejich kolegyně Lucie Šilhánové.