V hale C na pražské Balabence se v úterý na konferenci Retail in Detail mluvilo o inovacích v maloobchodě, viz Twitter. Jak se ovlivňuje restaurační byznys a retail, přiblížil pro náš Retailek Martin Dlouhý z Uga. Jaké inovace chystá prodejní portál Aukro, nám řekl jeho šéf Václav Liška.

Fürst skončila ve funkci ředitelky Evropy 2

Po pěti letech odchází z Evropy 2 Jitka Fürst, stanici dočasně řídí Miroslav Hrnko.

Jitka Fürst

Jitka Fürst

Ke konci dubna skončila – oficiálně z osobních důvodů – ve funkci ředitelky rádia pro mladé Evropa 2 Jitka Fürst. Za vedení stanice a strategická rozhodnutí tak momentálně zodpovídá Michel Fleischmann, prezident české pobočky rozhlasového koncernu Lagardere. Provozním řízením stanice pro tuto chvíli pověřil Miroslava Hrnka, generálního ředitele skupiny Lagardere. 

Fürst stála ve vedení rádia pět let. Za dobu jejího působení rádio spustilo projekty jako Ibiza s Evropou 2, Maturiťák, Hudební ceny nebo UnpluggedOd ledna 2014 Fürst řídila také slovenskou Europu 2, o funkci tam přišla koncem letošního března. V české Evropě 2 se před dvěma roky stala terčem kritiky předních moderátorů stanice Leoše Mareše a Patrika Hezuckého, a to kvůli vyhazovu jejich kolegyně Lucie Šilhánové.