Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

H1.cz pomůže Kulině do Polska a Maďarska

Agentura je klíčovým partnerem pro další zahraniční expanzi kuchyňského e-shopu.

Internetová agentura H1.cz prohlubuje spolupráci s provozovatelem e-shopu Kulina, zaměřeného na značkové kuchyňské vybavení. Ten závěrem roku, kvůli zvýšené předvánoční poptávce, vstupuje na polský a maďarský trh a spolehne se přitom na online marketing. H1.cz má proto zajistit programatický nákup reklamy prostřednictvím platformy Xaxis, reklamní kampaně ve vyhledávací síti Google a kampaně na Facebooku.

Na začátku listopadu už Kulina spustila polský web, maďarské stránky se mají rozběhnout počátkem prosince. H1.cz pomáhala Kulině marketingově rozjet slovenskou verzi e-shopu. Pro Kulinu agentura dělá tři roky, za tu dobu pomohla zvýšit tržby v Česku o 27 %. Pražskou firmu vlastní Denisa Metzgerová, zakládal ji bratři Zbyšek a Richard Petrlíčkovi.