Příští čtvrtek 3. listopadu se v Praze sejdeme na první akci svého druhu v Česku, totiž přehlídce filmů na výšku Vertifilms. Předcházet jí bude odborný program s ukázkami postupů i využití moderního formátu ve světě médií. Zajistěte si místo včas, je to zdarma.

Hamé kupuje norská Orkla, majitel Vitany

Norská skupina rozšiřuje svou působnost v českém potravinářství.

Hamé sídlí v Kunovicích u Uherského Hradiště

Hamé sídlí v Kunovicích u Uherského Hradiště

Novým vlastníkem české potravinářské firmy Hamé je norská skupina Orkla, producent značkového spotřebního zboží. Ta už v Česku vlastní společnost Vitana, a to od dubna 2013. Prodávajícím Hamé je v Lucembursku sídlící private equity holding. Dohodu musí ještě schválit příslušné orgány pro hospodářskou soutěž. Hamé zaměstnává 2.400 lidí a produkuje na 1.700 výrobků.

Firma 20. let 20. století vyrábí trvanlivé i chlazené potraviny – paštiky, masové konzervy, hotová jídla, džemy, kečupy, kojenecké výživy. Loni v Rumunsku koupilo značku La Grande Famiglia (mořské jídlo, hořčice, džemy, rajčata) a na Slovensku Doma, Prešov (největším slovenský výrobce majonéz, majonézových omáček, ochucených omáček, tatarských omáček a dressingů). Exportuje na Slovensko, do Maďarska, Rumunska či Německa.