Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Hamé má tendr na slogan značky Znojmia

Nový claim má posloužit v komunikační kampani v příštím roce. Odměna činí pět tisíc.

Znojmia

Pod značkou Znojmia produkuje Hamé zeleninové výrobky

Společnost Hamé vypsala podle informací Médiáře výběrové řízení na nový strategický headline nového produktu značky Znojmia. Headline by měl být využit v televizních i v online spotech během příštího roku. Podle zdroje Médiáře pozvala Hamé do tendru řadu agentur na českém trhu, ovšem s tím, že skicovné se neproplácí a odměna pro vítězný návrh činí 5.000 Kč.

„Ano, tendr mohu potvrdit, v tuto chvíli hledáme dodavatele nového claimu naší značky Znojmia a předpokládáme, že jej využijeme v komunikační kampani v příštím roce,“ uvedl na dotaz Médiáře PR manažer Hamé Petr Kopáček. K otázce, zda je správná informace o pětitisícové odměně, se už nevyjádřil.

Značka Znojmia zahrnuje zeleninové výrobky, a to jak jednodruhové, tak zeleninové směsi. Nejznámějším produktem prodávaným pod touto značkou jsou pravděpodobně nakládané okurky Znojmia.