Na cestě do vašich schránek je páté číslo tištěného Médiáře. Koupit taky lze hned na Alze.

HBO uvede původní kriminální seriál Pustina

Scenárista Štěpán Hulík napsal osmidílné drama ve stylu skandinávských kriminálek.

Jaroslav Dušek v seriálu Pustina. Foto: HBO

Jaroslav Dušek v seriálu Pustina. Foto: HBO

V neděli 30. října bude mít na placené televizi HBO premiéru nové kriminální drama Pustina. Osmidílný seriál z prostředí severních Čech natočil Ivan Zachariáš a Alice Nellis, v hlavních rolích jsou Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, z mladých pak Oskar Hes, Janek Gregor či Eliška Křenková. Scénář napsal Štěpán Hulík, natáčela Nutprodukce a Etamp Film, tedy tým, který pro HBO dělal už na oceňované trilogii o Janu Palachovi Hořící keř. První díl Pustiny bude na HBO ke zhlédnutí zdarma.

Nový seriál uvede HBO Europe napříč Evropou – od 30. října bude kromě Česka a Slovenska ke zhlédnutí také v Maďarsku a ve skandinávských zemích (Dánsko, Norsko, Finsko, Švédsko), týden nato následuje Bulharsko, Chorvatsko, Makedonie, Srbsko a Slovinsko, nakonec 20. listopadu přijde premiéra v Rumunsku.

Kriminální drama Pustina je nejnovějším počinem v řadě původních, velkoryse pojatých cyklů z produkce HBO Europe. V Česku a na Slovensku navazuje na zmíněný Hořící keř, vztahový komediální seriál Až po uši, seriál-thriller Mamon a dvě sezóny psychologického seriálu Terapie