Seriál Mordparta s Jiřím Bartoškou se vysílal do minulé neděle, dnes televize Prima nasadí po 20. hodině na svém hlavním kanálu „českého Schimanskiho“, další vlastní kriminální seriál Polda. Policistu, který se po dvaceti letech probudil z kómatu, představuje David Matásek, sekunduje mu Igor Orozovič. Polda se střetne s druhými řadami úspěšných děl konkurence – Doktorem Martinem na ČT1 a s show Tvoje tvář má známý hlas na Nově. Po 21.30 na ČT1 začíná satirické Kosmo.

Hledá se poskytovatel DMS. Už podruhé

Asociace provozovatelů mobilních sítí vypsala opět tendr na dárcovské SMS.

Mobil, mobilní telefon. Ilustrační foto: Profimedia.cz

Mobilem lze pomoci Ilustrační foto: Profimedia.cz

Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) vypisuje už podruhé výběrové řízení na poskytovatele služby DMS, tedy dárcovských SMS. V novém tendru chce nalézt partnera z oblasti neziskového sektoru, který bude schopen ve spolupráci s technologickým partnerem zajistit spolehlivost a rozvoj služby DMS. První výběrové řízení, vypsané letos na jaře, bylo zrušeno z důvodu, že „ani jedna z nabídek nevyhovovala představám o budoucím fungování a rozvoji služby DMS“.

Zájemci o účast v nově vypsaném výběrovém řízení mohou své přihlášky předkládat do 18. září elektronicky na e‑mailovou adresu asociace nebo do její datové schránky. Ve dvoukolovém výběrovém řízení rozhodne o vítězi pětičlenná výběrová komise složená ze zástupců firem sdružených v APMS, prezidenta APMS a společnosti Člověk v tísni. Vybraný uchazeč pak bude doporučen představenstvu APMS ke konečnému rozhodnutí. Výsledky tendru budou oznámeny do 31. října. Bližší informace a zadávací dokumentaci naleznou zájemci o účast ve výběrovém řízení naleznou na webu asociace.

Přepracovaným systémem DMS chce APMS podle sých zástupců dosáhnout zvýšení prostředků plynoucích do neziskového sektoru formou dárcovských SMS. Základními podmínkami služby jsou maximální transparentnost a záruka, že obdarovaná organizace obdrží darovanou částku v plné výši.