Na českém trhu je od prosince česká videobanka Recvideo.cz, provozuje ji pražské studio Leontynka Davida Vozdeckého. Aktuálně nabízí tisícovku klipů, které prodává za 499 Kč (19 eur) za kus. Průměrně mají stopáž 2 až 4 minuty. „Denně videobanku aktualizujeme o nové záběry politiků, umělců, budov, měst, ale třeba i o stroje určené na těžbu uhlí,“ láká Vozdecký.

Hokejisté Vrbata a Koreis mají magazín Bez frází

Radim Vrbata a Jakub Koreis zakládají web, edituje ho František Suchan z deníku Sport.

Web Bez frází

Web Bez frází

Profesionální hokejisté Radim Vrbata a Jakub Koreis se vydávají do mediální oblasti. V pondělí 17. října spustí internetový magazín Bez frází. Ten má přinášet „nevšední sportovní příběhy“. Vrbata a Koreis novinku zaštiťují, o chod projektu se bude starat František Suchan, bývalý redaktor deníku Sport. Většinu původních fotografií obstarává Jana Mensatorová, marketing si vzala na starosti Hana Švábová, známá z agentur H1.cz či Social Pie, ve sportovním prostředí působila na pozici social media strategist pro HC Verva Litvínov či manažerky marketingu a komunikace Evropské hokejové univerzitní ligy.

„Vznik magazínu Bez frází byl inspirován úspěšnými internetovými projekty v Česku i zahraničí, hodlá sázet na kvalitu a čistý design bez bannerové reklamy,“ přibližuje Švábová. „Projekt je financován z našich vlastních zdrojů, protože si chceme udržet čistotu designu. Do budoucna máme vymyšlené cesty k financování, prvotní je pro nás ale získat publikum,“ doplnila pro Médiář. „Otevřenost sportovních osobností, na jakou jinde nenarazíte, a minimální úloha mediálních prostředníků, to je to, na co hodláme sázet. Čtenář dostane autentické myšlenky podané vlastními slovy úspěšných sportovců, kteří každý z příspěvků orazítkují vlastnoručním selfie.“

Na startu magazín zveřejní sedm úvodních příběhů, další mají průběžně přibývat každý týden. Redakce komunikuje také přes Facebook, Twitter a Instagram. „Sportovní zpravodajství je v Česku na vysoké úrovni, nechceme a ani nemůžeme mu konkurovat, vidíme však příležitost vyprávět mnohdy neznámé a inspirativní příběhy, které jsou schované za góly a medailemi a v jiných médiích na ně třeba ani není prostor. I naše země má nekonečno podobných námětů,“ věří editor Suchan.

Radim Vrbata

Radim Vrbata

„Chceme ukázat sportovce z jiného pohledu, než jen jako stroje na výkon, přiblížit veřejnosti jejich životní osudy, nechat je vyprávět, čím si prošli a co stojí za jejich kariérami. Tak, aby je čtenáři viděli nejen jako úspěšné medailisty z velkých soutěží, ale i jako normální lidi,“ říká Vrbata, který odehrál už skoro tisícovku zápasů v NHL.

Jakub Koreis

Jakub Koreis

„Za pomoci příkladů těch, kteří si něčím prošli, chceme taky ukázat mladým lidem, nejen přímo sportovcům, kudy vede cesta na vrchol,“ doplňuje Koreis, jedna z výrazných tváří domácí extraligy.