Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze).

Houzar přichází do Googlu pracovat s mediálkami

Dosavadní manažer globální digitální komunikace Karlovarských minerálních vod Petr Houzar nastupuje od 1. června do české pobočky Googlu, na pozici agency sales manager.

Petr Houzar

Petr Houzar

Do české pobočky amerického Googlu nastupuje na pozici agency sales manažera pro český trh Petr Houzar. Zaměří se hlavně na rozvoj spolupráce s mediálními agenturami, zároveň bude propagovat a budovat značku pomocí digitálních technologií.

Absolvent mediálních studií na Univerzitě Karlově v Praze Houzar přichází do Googlu z Karlovarských minerálních vod, kde měl jako manažer globální digitální komunikace na starosti značky Mattoni, Magnesia, Aquila, Dobrá voda nebo Waldquelle ve 14 zemích. Předtím vedl online marketing mobilního operátora Vodafone. Kariéru započal v mediální agentuře Mindshare, kde mimo jiné odstartoval úspěšné působení značky oděvů a obuvi Nike na sociálních sítích.

Pro Médiář začátkem letošního roku sepsal zásadní přehled, co se letos v onlinu nevyhne webu jako takovému a konkrétně oblastem nákupu reklamy, agentur, médiích klasických i vlastněných a v neposlední řadě technologií.