Internetové Britské listy Jana Čulíka a spol. si dnes připomínají 20 let existence. Poprvé vyšly 29. července 1996 jako součást Neffova Neviditelného psa. Proč Čulík Britské listy rediguje? Má pocit, že to má nějaký smysl? To říká ve videorozhovoru s Bohumilem Kartousem.

Hrdá odešla z Barrandova, bude dělat pro Číňany

Marcela Hrdá přechází k čínskému spolumajiteli televize, František Borovský se posouvá na pozici výkonného ředitele. Televizní skupinu řídí přímo majitel Jaromír Soukup.

Marcela Hrdá

Marcela Hrdá

Z pozice generální ředitelky televize Barrandov odchází k dnešku Marcela Hrdá. Mediální podnik Empresa Media Jaromíra Soukupa, který je majitelem televize, dnes oznámil, že se tak děje po vzájemně dohodě. Vedení skupiny čtyř kanálů přebírá přímo Soukup, jak tomu v minulosti už krátce bylo. Dosavadní programový ředitel Barrandova František Borovský se stane ředitelem výkonným. Hrdá vedla televizi od jara 2014, kdy převzala řízení po Vladimíru Železném. Borovský přišel rok poté.

Hrdá bude od února výkonnou viceprezidentkou evropské části čínské skupiny CEFC, která v poslední době masivně investuje v Česku – loni na podzim získala mimo jiné menšinový podíl v Soukupově podniku Empresa Media, respektive skupině kolem jeho mediální agentury Médea. Kromě toho ovládla fotbalový klub Slavia Praha a vstoupila třeba do letecké firmy Travel Service.

Hrdá má pro Číňany v Evropě spravovat investiční aktivity firmy a řídit její rozvoj. Před příchodem k Soukupovi pracovala jako ředitelka státního podniku Česká pošta nebo ve vedení státních Českých aerolinií a pražského letiště. Aerolinky jednu dobu řídil i exministr obrany Jaroslav Tvrdík, který Soukupovu dohodu s Číňany pomohl zprostředkovat. Teď je hlavním místním zástupcem CEFC.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr