Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Hrubá stavba nového studia ČT v Brně je hotová

Provoz nového brněnského sídla České televize za 299 milionů Kč má začít v září 2016.

Budova nového studia České televize v Brně-Líšni. Foto: ČT

Budova nového studia České televize v Brně-Líšni. Foto: ČT

Hrubá stavba nového studia České televize v Brně-Líšni už je hotová. ČT má stavbu převzít na konci března, kdy by měla začít montáž televizních technologií. Stále se počítá s tím, že provoz by měl být zahájený od září příštího roku, řekla dnes ČTK mluvčí brněnského studia Hana Orošová.

Stavba nového studia za 299 milionů Kč v bývalém areálu Zetoru začala loni v listopadu. Televize využila skelet bývalé správní budovy. „Teď už je v provozu i plynová kotelna a budova se vytápí. Prakticky hotový je vnější plášť budovy,“ řekla Orošová. Nyní se instalují technická zařízení, tedy vzduchotechnika, chlazení, rozvody silnoproudu a slaboproudu. Na začátku příštího roku ČT vybere firmu, která zajistí dodávku nových technologií a zároveň zajistí přesun technologií z Typosu. „Stěhování začne v červnu. Od července počítáme s oživováním jednotlivých technologií,“ uvedla Orošová.

Díky nové budově bude mít ČT v Brně jedno studio navíc. „Věřím, že by se tu díky tomu mohlo vyrábět více pořadů. To však závisí na kreativních producentech, kteří se o výrobu ucházejí. Nicméně nové prostory by ještě mohly zvětšit jejich kreativitu,“ řekl už dřív ředitel brněnského studia Jan Souček.

Budova nového studia České televize v Brně-Líšni. Foto: ČT

Budova nového studia České televize v Brně-Líšni. Foto: ČT

 

Budova nového studia České televize v Brně-Líšni. Foto: ČT

Budova nového studia České televize v Brně-Líšni. Foto: ČT

ČT opustí studio v paláci Typos v centru města v Běhounské a Jezuitské ulici, kde sídlí od svého vzniku v roce 1961. „Kdybychom se snažili modernizovat stávající budovy, které se postavily před druhou světovou válkou, bude to dražší než nové studio a nikdy nedosáhneme ideálního stavu,“ uvedl Souček. Nové studio se staví přesně podle potřeb televizní logistiky. Až se studio a jeho 250 zaměstnanců přestěhuje, nabídne ČT budovy v centru města v dražbě či přímém prodeji. Za jakou cenu je bude nabízet, zatím není zřejmé.

Vedle nové budovy vlastní ČT i velký pozemek, kde mohou v budoucnu vzniknout ateliéry či jiná zařízení pro televizní potřeby. Výrazně jednodušší bude i situace s parkováním, která je v centru složitá.