Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Humoristické Sorry se vrací k tištěné podobě

První obnovené vydání je ohlášeno na středu 1. dubna.

Aleš Zavoral

Aleš Zavoral, nový vydavatel Sorry

Časopis Sorry se po roce a čtvrt internetového exilu vrátí do prodejen tisku. Fidelis Schlée, který humoristický měsíčník vydával od března 1992 do prosince 2013, odprodá značku, novým vydavatelem se stane firma A 11 Aleše Zavorala (nejde o majitele Alza.cz; vydavatelství produkuje měsíčníky pro Prahu 4, 5 a 6 a odborné časopisy Profi poradenství & finance a Profi HR). Zavoral oznámil první obnovené vydání na středu 1. dubna.

Za existencí časopisu, jehož mnohé kreslené vtipy a jejich slovní doprovod zlidověly, stojí především publicista Milan Podobský (Fefík) a novináři Vilém Svoboda (Vilas) a Petr Kovář (Vářka). Krakikaturami přispívali hlavně Michal Hrdý, Petr Urban, Marek Douša, Radovan Rakus, Marek Setíkovský, Jiří Koštýř, Eja Kulovaný či Karel Klos.

První číslo obnoveného Sorry vychází aprílově s titulní stránkou vzadu

První číslo obnoveného Sorry vychází aprílově s titulní stránkou vzadu