Pondělí 16. ledna přináší další televizní novinky. Na Primě to je premiérová, už 7. série gastroshow Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem (od 21.30), na Nově krimiseriál Specialisté (20.20) a reality show Robinsonův ostrov (21.15). ČT1 pokračuje se Světem pod hlavou (20.00) a Trpaslíkem (21.00).

Ikea si za mediálku vybrala Vizeum, nahradí MEC

Spolupráce s novou mediální agenturou Vizeum začne v lednu 2017.

Švédský výrobce nábytku Ikea dokončil lokální část tendru na mediální agenturu pro Česko, Slovensko a Maďarsko. Jeho novou mediálkou se stala agentura Vizeum ze skupiny Dentsu Aegis (veškerý nákup médií a reklamu v digitálu přitom v rámci zakázky zajistí Adexpres, digitální divize, kterou Dentsu nedávno koupila). S Ikeou začne spolupracovat od ledna 2017. S dosavadní mediálkou, kterou je MEC ze skupiny GroupM, ukončí spolupráci s prosincem 2016.

Na globální úrovni Ikea od letoška spolupracuje s GroupM a s Dentsu Aegis, vybrala si je v dubnu. Následovala zmíněná lokální část tendru. Té se účastnily čtyři agentury ze dvou zmíněných skupin GroupM a Dentsu Aegis.

„Všechny návrhy prezentované ve finálním kole byly srovnatelné a na vysoké úrovni. Museli jsme vzít v úvahu i ty nejmenší detaily,“ podotkl Michal Kroupa, manažer externí komunikace firmy Ikea pro zmíněný region.