Na českém trhu je od prosince česká videobanka Recvideo.cz, provozuje ji pražské studio Leontynka Davida Vozdeckého. Aktuálně nabízí tisícovku klipů, které prodává za 499 Kč (19 eur) za kus. Průměrně mají stopáž 2 až 4 minuty. „Denně videobanku aktualizujeme o nové záběry politiků, umělců, budov, měst, ale třeba i o stroje určené na těžbu uhlí,“ láká Vozdecký.

Index LN bude i samostatný časopis

Ekonomický měsíčník Lidových novin rozšiřuje distribuci. Titul nově vede Jan Januš.

Jan Januš, nový vedoucí Indexu LN. Foto: Mafra

Jan Januš, nový vedoucí Indexu LN. Foto: Mafra

Index LN, dosud vycházející jako příloha Lidových novin, bude nově i samostatně prodejným ekonomickým časopisem. Od úterý 15. března se tento ekonomický měsíčník bude prodávat za 30 Kč. Dohromady s novinami byl za 17 Kč. Nově má být dostupný na vybraných prodejnách v běžné prodejní síti, především ve větších městech.

Index LN mění i své vedení. Jeho novým vedoucím se k 1. březnu stal Jan Januš. Jeho předchůdce Jan Klesla, který časopis loni v březnu rozjížděl, převzal vedení ekonomické rubriky Lidovek. Januš přišel loni z Economie, kde působil jako šéfredaktor měsíčníku Právní rádce a také komentátor Hospodářských novinEkonomu. V LN od dubna 2015 šéfoval týdenní příloze Lidových novin Právo & justice.

Na trh ekonomických časopisů vstupuje Mafra Andreje Babiše pár týdnů po novém týdeníku Faktor S podniku Empresa Media Jaromíra Soukupa. Faktor S stojí 29 Kč, je tak výrazně levnější než týdeníky Ekonom (49 Kč) a Euro (48 Kč). Ekonomickým měsíčníkem je v Česku také lifestylový Forbes, ten se prodává za 89 Kč, je však formou honosnější než Index LN.