Konečně je to tady. V prvním zářijovém týdnu pořádáme hvězdně obsazenou debatu o studii Marka Cichoně o vztahu agentur s marketéry ve velkých firmách. Zajistěte si lístky včas.

Index LN nabírá lidi hlavně z Economie

Do nového měsíčníku Mafry jdou Jan Januš, Pavla Francová, Jan Sochor a Luděk Vokáč.

Logo nového časopisu Index LN

Logo nového časopisu Index LN

Deník Lidové noviny, produkovaný mediálním domem Mafra Andreje Babiše, přijímá čtyři nové lidi. Dosavadní šéfredaktor měsíčníku Právní rádce a také komentátor Hospodářských novin a Ekonomu konkurenčního vydavatelství Economia Jan Januš bude v LN od dubna šéfovat týdenní příloze Právo & justice.

Bude také psát do chystaného ekonomického vkládaného měsíčníku Index LN. Ten poprvé vyjde v pondělí 30. března.

Redakci magazínu budou kromě vedoucího Jana Klesly tvořit Pavla Francová, Jan Sochor a Luděk Vokáč. Francová v LN dělala do roku 2012, kdy odešla do Economie dělat pro Hospodářky, Ekonom a iHNed.cz; teď se vrací. Sochor rovněž řadu let dělal v Economii, v Hospodářkách, poslední dobou působil na Investičníweb.cz. Vokáč dosud je odborným redaktorem iDnes.cz.

I vedoucí Indexu Klesla nedávno přišel z Hospodářských novin, stejně jako jeden z hlavních autorů Jan Macháček. Nový ekonomický měsíčník tak Mafra postaví převážně na lidech z Economie. Podle redakce webu Hlídací pes mají do Indexu psát také Zuzana Luňáková a Jan Beránek, další bývalí redaktoři Hospodářek, nyní činní v České televizi.