Na českém trhu je od prosince česká videobanka Recvideo.cz, provozuje ji pražské studio Leontynka Davida Vozdeckého. Aktuálně nabízí tisícovku klipů, které prodává za 499 Kč (19 eur) za kus. Průměrně mají stopáž 2 až 4 minuty. „Denně videobanku aktualizujeme o nové záběry politiků, umělců, budov, měst, ale třeba i o stroje určené na těžbu uhlí,“ láká Vozdecký.

Internet Billboard najal Málka a Tomana

Poskytovatel technologií pro online reklamu rozšířil svůj vývojářský tým.

Do pražské pobočky Internet Billboard, poskytovatele technologií pro prodej online reklamy, nastoupili Vojtěch Málek a Vojtěch Toman. Oba budou spolupracovat na dalším vývoji systému iBillboard RTB.

Vojtěch Málek

Vojtěch Málek

Málek, který nastupuje jako vývojář, se v minulosti věnoval například kódování moderních responzivních webů, animací a aplikací. Vystudoval informační management na Univerzitě v Hradci Králové a při studiu pracoval jako grafik a vývojář webů.

Vojtěch Toman

Vojtěch Toman

Toman po studiu na ČVUT pracoval na téže univerzitě jako vědecký pracovník. Postupně se ale začal věnovat programování webů a webových aplikací, jejichž vývojem se zabýval také na volné noze. Před nástupem do společnosti Internet BillBoard pomáhal vyvíjet pokladní systém pro restaurace Storyous.

Internet Billboard najal před nedávnem kvůli obsazování programátorských pozic nového manažera lidských zdrojů, jímž se stal Jan Rakowski. Firma hledá programátory pro své pobočky na Ostravsku, Brněnsku a v Praze.