U nás lidi rostou. Zavolej nám hned teď!

Proběhl náš pátý PR Brunch uspořádaný s agenturou Pram Consulting. Přehrajte si videozáznam.

Internet Effectiveness Awards 2016

Podvanácté mohou internetové projekty soutěžit v efektivitě

Internet Effectiveness Awards 2015

Internet Effectiveness Awards 2015

Dvanáctý ročník soutěže internetové efektivity Internet Effectiveness Awards je do 28. dubna 2017 otevřený nominacím projektů. Soutěž pořádá Asociace dodavatelů internetových řešení – Asociace.biz za podpory generálního partnera Microsoft a partnerů kategorií soutěže, jimiž jsou web Aplikačky, Asociace komunikačních agentur (AKA), Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA-MK), Acomware a Admez.

„Nový ročník IEA rozšíří soutěž o možnost nominovat projekty do kategorie startupů, e-shopů, digitálních kampaní, e-mailingu, sociálních sítí a obsahového marketingu. Samostatnou kategorii budou mít i mobilní aplikace. Celkem s deseti tradičními oborovými kategoriemi je tak na výběr 16 možností pro nominaci projektu. Všechny kategorie budou hodnoceny z pohledu efektivity přínosu řešení pro zadavatele. Dodavatelé a agentury budou tedy moci zadavatelům prokázat, že dokáží z dané investice vytěžit nejvyšší přínos. Konečně co důležitějšího by mělo zadavatele zajímat?“ říká manažer soutěže a Asociace.biz Leoš Špachta.

Projekty, které byly uvedeny na trh v roce 2016, lze nominovat do kategorií, které umožní soutěžit jak velkým společnostem, tak neziskovkám nebo obecně prospěšným projektům:

 1. banky, pojišťovny, finance
 2. telekomunikace, IT / SW firmy
 3. energetika a utility
 4. výrobci a průmyslové firmy
 5. stavebnictví a nemovitosti
 6. cestovní ruch a dopravní služby
 7. spotřební zboží a služby
 8. start-up projekt
 9. státní správa, služby státní správy
 10. neziskový sektor a obecně prospěšné projekty
 11. e-shop
 12. digitální reklamní kampaň
 13. e-mailing
 14. sociální sítě
 15. obsahový marketing
 16. mobilní aplikace

Porota se bude skládat celkem z 28 porotců, manažerů a autorit digitální branže, mezi které patří například Petra Balcarová z agentury WMC Grey, Božena Řežábová z Gamee, Pavel Pola z Etnetery, Ondřej Klega z Acomware a Michal Kříž z Dark Side.

V pražském konferenčním centru Microsoftu se ve čtvrtek 29. 6. 2017 uskuteční prezentace nejúspěšnějších nominovaných řešení pod názvem IEA Business Inspiration a galavečer s vyhlášením výsledků. Večer bude moderovat herec a režisér Jiří Mádl. Absolutní vítěz soutěže získá cenu Grand Prix IEA v podobě luxusního křišťálu od sklárny Moser.

Podrobně o soutěži

Jaká řešení mohou soutěžit

Přihlásit můžete jakékoli softwarové a kreativní řešení využívající internet. Soutěží pouze řešení realizovaná v letech 2015 – 2016, s možným přesahem spuštění nejpozději do konce března 2017.

Jaká jsou kritéria hodnocení

Porota udílí ceny za efektivitu. Nominovaná řešení uvedou kvantifikovatelný údaj efektivity, preferovaný je procentuální výpočet ROI (Return of Investment). Nejste-li ochotni uvést výslednou ROI, uveďte náhradní hodnocení a kvantifikaci efektivity, přínosy projektu v poměru k investici. Pokud nebude tato náhradní kvantifikace dostatečná, vyzveme Vás k doplnění. Projekt, u kterého nejste oprávněni uvést kvantifikaci efektivity, vyplňte v ostatních ukazatelích a popište. Projekt bude hodnocen na základě dostupných informací o jeho úspěšnosti. Porotci budou hodnotit nejvyšší efektivitu nominovaných řešení z pohledu přínosu pro zadavatele projektu. Měřítkem je celkový přínos vztažený k nákladům na projekt.

Co objektivita hodnocení

Každý přihlašovatel má právo vyřadit až dva porotce z hodnocení svého přihlášeného projektu, pokud nemá důvěru v jejich objektivní hodnocení nebo z důvodu střetu zájmů. Označení porotci nemají ani přístup k důvěrným informacím uvedeným v přihlášce. Porotci se navíc dobrovolně zříkají hodnocení všech projektů, kde by mohl nastat střet zájmů. Každou kategorii bude hodnotit minimálně 5 porotců. Výsledné pořadí bude spočteno jako průměrná známka. 

Kolik se platí za nominaci

Přihlášky do kategorií jsou zpoplatněny jednorázovým poplatkem:

 • při podání přihlášky do 15. 4. 2017 je poplatek 5.990,- Kč,
 • při podání přihlášky v pozdějším termínu je poplatek 7.990,- Kč,
 • pro neziskový sektor a obecně prospěšné projekty a startupy je poplatek 3.990,- Kč.

Co získáte přihláškou

 • možnost získat prestižní cenu
 • publicitu svého projektu v rámci soutěže, projekty přihlášené do 15. 4. 2017 publikujeme na Facebooku IEA
 • možnost prezentace vybraných projektů na konferenci IEA Business Inspiration 29. 6. 2017 v konferenčním centru Microsoft
 • vstup na Galavečer IEA, který proběhne 29. 6. 2017 v konferenčním centru Microsoft