Superdebaty České televize, iDnes.cz, Blesku, Deníku, Radiožurnálu i Duel Novy jsou za námi. Volební výsledky sledovaly hlavně ČT24, poprvé ve velkém Nova. iDnes.cz přidal v sobotu od 13.55 volební studio s Václavem Klausem a Jiřím Paroubkem, televize Barrandov pak první debatu s vítězem voleb Andrejem Babišem. Blesk v neděli od 15.00 dá na webu interview s Milošem Zemanem.

Jírů opouští místo ředitele Young & Rubicam

Svatopluk Jírů si uleví u nového byznysu. V čele ho nahradí Petr Havlíček a Tomáš Dvořák.

Svatopluk Jírů

Svatopluk Jírů

Výkonný ředitel skupiny Young & Rubicam v Česku Svatopluk Jírů svou pozici opouští. V agentuře ale bude dál působit jako new business director. Jeho dosavadní pravomoci a povinnosti převzali chief executive officer Young & Rubicam pro střední a východní Evropu Petr Havlíček a dosavadní zástupce výkonného ředitele Young & Rubicam v Česku Tomáš Dvořák.

„Chtěl jsem po letech v čele skupiny trochu zvolnit a hlavně si uvolnit ruce na rozvoj nových obchodních příležitostí,“ prohlásil Jírů. V reklamě začal pracovat v roce 1994, kdy nastoupil do Mark/BBDO. Po necelých pěti letech přestoupil do Young & Rubicam, kde zastával nejdřív funkci account directora a od roku 2012 byl výkonným ředitelem celé skupiny.

Pražská agentura Young & Rubicam byla v posledních letech opakovaně úspěšná na mezinárodním reklamním festivalu Cannes Lions, kde začala získávat ceny poté, co se jejího kreativního řízení ujal Jaime Mandelbaum. Ten se stal později kreativním ředitelem Young & Rubicam pro střední a východní Evropu a loni dokonce hlavním kreativním ředitelem, s odpovědností za kreativní tvorbu napříč kontinentální Evropou, tedy mimo Británii.