Na českém trhu je od prosince česká videobanka Recvideo.cz, provozuje ji pražské studio Leontynka Davida Vozdeckého. Aktuálně nabízí tisícovku klipů, které prodává za 499 Kč (19 eur) za kus. Průměrně mají stopáž 2 až 4 minuty. „Denně videobanku aktualizujeme o nové záběry politiků, umělců, budov, měst, ale třeba i o stroje určené na těžbu uhlí,“ láká Vozdecký.

K Dotyku přibudou tři tabletové časopisy

Další tituly Tablet Media postupně začnou vycházet v listopadu. Týdeník Dotyk Byznys povede Libor Akrman z Economie.

  • ČTK
  • 23. 10. 2014 14:07

Vydavatelství Tablet Media v listopadu začne vydávat další čistě tabletová periodika Dotyk Styl Royal, Dotyk Styl Bydlení a Dotyk Byznys. Magazíny budou ke stažení zdarma do mobilních zařízení s operačním systémem iOS a Android. ČTK o tom informovalo vydavatelství Michala Klímy, které od loňského května vydává první český čistě tabletový magazín Dotyk.

Nové Dotyky

Nové Dotyky

Měsíčník o historii a současnosti královských rodů Dotyk Styl Royal poprvé vyjde 3. listopadu. Podle vydavatele zaplňuje na trhu dosud tematicky neobsazený prostor. Zaměří se na život moderní šlechty, přinese informace o královských rodinách a významných událostech v jejich životech, potomcích šlechticů v České republice a chybět nemají ani zprávy o šlechtickém životním stylu. Měsíčník připravuje autorka blogu o královských rodech Michaela Ducháčková.

Dotyk Styl Bydlení vyjde 10. listopadu. Tematicky se zaměří na oblast architektury, designu a vybavení domů, bytů i kanceláří. Články nabídnou rovněž virtuální prohlídky, videa a fotogalerie. Měsíčník připravuje Marie Lucová, která v uplynulých šestnácti letech pracovala v týdeníku Ekonom a nyní spolupracuje s měsíčníkem Moderní řízení, Lidovými novinami a tabletovým týdeníkem Dotyk.

Jednou týdně bude od 24. listopadu vycházet Dotyk Byznys. Jeho cílem je poskytnout přehled nejpodstatnějších témat a událostí v české i zahraniční ekonomice a byznysu. Mezi jeho informační zdroje patří prestižní periodika jako například The Economist, Le Monde nebo Le Nouvel Economist. Týdeník vede Libor Akrman, který od roku 2001 pracoval v Economii, kde sedm let vedl ekonomickou rubriku iHNed.cz, také rozjížděl podnikatelský portál ProByznys.info a od loňského podzimu působil jako editor Hospodářských novin.