Internetové Britské listy Jana Čulíka a spol. si dnes připomínají 20 let existence. Poprvé vyšly 29. července 1996 jako součást Neffova Neviditelného psa. Proč Čulík Britské listy rediguje? Má pocit, že to má nějaký smysl? To říká ve videorozhovoru s Bohumilem Kartousem.

K Headlineru přibyl časopis o umění ArtLover

Čtvrtletník distribuovaný napřímo vzniká ve spolupráci s pražskou DSC Gallery. Stejně jako u tabletového Headlineru je vydavatelem Daniel Stejskal, šéfredaktorem Honza Vedral.

ArtLover

Tvorba Davida LaChapella na titulní straně prvního čísla čtvrtletníku ArtLover

V Česku od 21. března vychází nový čtvrtletník primárně pro sběratele umění. Pod názvem ArtLover a s podtitulem Časopis pro současné umění ho uvedla firma Optio CZ Daniela Stejskala. Ta už dva roky vydává tabletový měsíčník o hudbě Headliner. ArtLover je zatím výhradně tištěný magazín, neprodejný v běžné síti.

Jeho první číslo se tisklo v nákladu 4.500 kusů, z toho 4.000 bylo distribuováno adresně – osobně, anebo poštou. Kromě byly jeho odběrateli mimo jiné privátní banky. Obchodní model je postavený na reklamě. V prvním čísle magazínu, který vychází na kvalitním papíře formátu 230 x 330 mm o 64 stranách, inzerují Mercedes-Benz, Bang & Olufsen, značka Erste či projekt Tower Prague.

ArtLover přitom vzniká ve spolupráci s pražskou DSC Gallery, kterou spoluvlastní Petr Šec, zároveň spolumajitel komunikační agentury Proximity Prague ze sítě BBDO. Stejskalovo Optio je přitom pro Proximity dlouholetým dodavatelem služeb DTP. Tým DSC Gallery pomáhá s obsahem a zprostředkovává přístup k některým zpovídaným.

Jak Daniel Stejskal řekl Médiáři, cílem nového titulu je propojit sběratele umění a jeho tvůrce, umělce. „Do roka by měli všichni, co umění sbírají, náš časopis mít, a všichni, kdo ho tvoří, v časopisu být,“ prohlásil vydavatel Stejskal. „Zabýváme se uměním v současném kontextu, jsme pop současného umění,“ doplnil šéfredaktor časopisu Honza Vedral, který pro Stejskalovo Optio vede i zmíněný Headliner. Hlavním materiálem prvního vydání ArtLoveru je rozhovor s Davidem LaChapellem. Právě u příležitosti zahájení jeho aktuální pražské výstavy v DSC Gallery první číslo ArtLoveru vyšlo.

Kromě Vedrala tvoří redakci externí přispěvatelé, v prvním čísle jsou v tiráži uvedení spolumajitelé DSC Gallery Edmund Čučka a Olga Trčková, dále Petra Divoká, Lucie Drudgová a designér Michal Froněk. Fotografovali Jan Nožička a Jakub Macháček.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr