Na českém trhu je od prosince česká videobanka Recvideo.cz, provozuje ji pražské studio Leontynka Davida Vozdeckého. Aktuálně nabízí tisícovku klipů, které prodává za 499 Kč (19 eur) za kus. Průměrně mají stopáž 2 až 4 minuty. „Denně videobanku aktualizujeme o nové záběry politiků, umělců, budov, měst, ale třeba i o stroje určené na těžbu uhlí,“ láká Vozdecký.

Karlovarské minerální vody uvedou Very Goodies

Nová značka zahrnuje provozy prodejních automatů, odkoupené od Selecty a Š&Sch.

Dosavadní spolupráce KMV a Š&Sch zahrnuje 65 automatů na pražském Letišti Václava Havla

Dosavadní spolupráce KMV a Š&Sch zahrnuje 65 automatů na pražském Letišti Václava Havla

Karlovarské minerální vody (KMV) odkoupily od mezinárodního provozovatele prodejních a nápojových automatů Selecta jeho české, slovenské a maďarské provozy. Zároveň získaly většinový podíl v české firmě Š&Sch s obdobným zaměřením. Všechny automaty začnou provozovat pod novou značkou Very Goodies. Ta bude působit ve zmíněných třech zemích, přičemž na českém trhu půjde podle KMV o provozovatele automatů s obratem zhruba půl miliardy Kč. Firma zatím neplánuje k uvedení nové značky kampaň. „Teď se plně soustředíme na přebírání příslušných firem. Marketingovým záležitostem, jako je například propagace značky Very Goodies, se budeme věnovat v následujícím období, zhruba v řádu měsíců,“ uvedl pro Médiář mediální zástupce KMV Pavel Novák.

Provozy Selecty v Česku, na Slovensku a v Maďarsku, které odkoupila KMV, zahrnují podle zástupců firmy 6.000 automatů a 200 zaměstnanců. Firma Š&Sch provozuje podle KMV 2.500 nápojových automatů a automatů na kusové zboží, zaměstnává 80 pracovníků a vlastní také výrobnu baget. Jejím dosavadním většinovým vlastníkem byla podle obchodního rejstříku společnost Coffeebreak, spoluvlastněná lucemburskou firmou Pasfin (60 %) a českou firmou Mas. „Nově bude zapsána firma s názvem Very Goodies, v níž budou KMV většinovým vlastníkem,“ říká Novák.

Nově vzniklá firma Very Goodies bude podle KMV českým subjektem a nabízet sortiment, který je ze 75 % lokálního původu.

Dosavadní spolupráce KMV s firmou Š&Sch zahrnuje například 65 občerstvovacích automatů v prostorách pražského letiště Václava Havla. Automaty instalované v říjnu 2015 mají podle KMV multifunkční výdejní systém, přičemž součástí vybraných automatů je také místo pro bezplatné dobití mobilních telefonů.