Superdebaty České televize, iDnes.cz, Blesku, Deníku, Radiožurnálu i Duel Novy jsou za námi. Volební výsledky bude sledovat hlavně ČT24, poprvé ve velkém Nova. iDnes.cz přidá v sobotu od 13.55 volební studio s Václavem Klausem a Jiřím Paroubkem, Blesk v neděli od 15.00 na webu interview s Milošem Zemanem.

Když holka vyvíjí aplikace. Jana Moudrá začínala na The Sims

Jak se Jana Moudrá, vývojářka mobilních aplikací z firmy Juicymo, dostala do povědomí celosvětové komunity a co řeší holky, které programují? Řekla v rozhovoru pro Aplikačky.

Jana Moudrá na přehlídce AppParade v únoru 2017. Foto: Tomáš Pánek

Jana Moudrá na přehlídce AppParade v únoru 2017. Foto: Tomáš Pánek

„Nejlepší moment pro mě byl, kdy jsem začala svou knihovnu sama reálně používat a fungovalo to,“ popisuje vývojářka mobilních aplikací z firmy Juicymo Jana Moudrá největší úspěch své dosavadní kariéry, totiž vývoj unikátního zdrojového kódu, který propojuje službu Firebase a programovací jazyk Dart. Jana je součástí globální sítě Google Developer Experts a angažuje se také v komunitě Googlu Women Techmakers. Hlásí se k tomu, že je geek, přitom má taky slabost pro hezké šaty. Ostatně, k IT se, jak nám taky řekla, dostala tak, že vylepšovala šaty svým postavičkám v počítačové hře The Sims

Příběhy úspěšných českých vývojářů přináší Google, letošní sponzor AppParade