Internetové Britské listy Jana Čulíka a spol. si dnes připomínají 20 let existence. Poprvé vyšly 29. července 1996 jako součást Neffova Neviditelného psa. Proč Čulík Britské listy rediguje? Má pocit, že to má nějaký smysl? To říká ve videorozhovoru s Bohumilem Kartousem.

Kijonková ze Zásilkovny koupila podíl v SizeID

SizeID má pomoci s rozvojem online nákupů oblečení, a to standardizací velikostí.

Simona Kijonková, majitelka Zásilkovna.cz, a Adam Bičiště a Jakub Šindelář ze SizeID

Simona Kijonková, majitelka Zásilkovna.cz, a Adam Bičiště a Jakub Šindelář ze SizeID

Zakladatelka logistického projektu Zásilkovna.cz Simona Kijonková se stala novou spolumajitelkou technologického e-commerce startupu SizeID. Ve firmě drží 11 %. Většinovým vlastníkem SizeID zůstává podle obchodního rejstříku Adam Bičiště s podílem 66,75 %, dalšími společníky jsou Jakub Šindelář (8,9 %) a Tomáš Pešek (13,35 %).

Pro SizeID znamená spolupráce se Zásilkovnou podporu při chystané expanzi na zahraniční trhy, kde už Zásilkovna působí.

Startup SizeID byl založen na konci roku 2014 a působí v oblasti e-commerce. Jde o internetovou službu pomáhající s výběrem správné velikosti oblečení – konkrétně tedy zavádí vlastní popis velikosti postavy a zjednodušuje systém výběru vhodné velikosti oblečení pomocí standardizace velikostních tabulek. Podle svých zástupců tak dokáže doporučit správnou velikost oblečení a bot v různých internetových obchodech. Startup vyvinul i vlastní mobilní aplikaci pro výběr velikosti. Z e-shopů ho využívá například Snowbitch.com nebo Boardstar.cz.

„Nákup oblečení online bude mít v nejbližších letech růstovou tendenci. Na druhé straně vnímám určitou bariéru, která některým zákazníkům brání nakupovat oblečení na internetu z důvodu, že si jej předem nemohou vyzkoušet. Proto mě oslovil projekt SizeID, který problém řeší ještě před jeho samotným vznikem, a tak sníží počet vratek a reklamací. Jde o projekt, který má velký potenciál růstu,“ tvrdí Kijonková.

Zásilkovna spolupracuje s 8.300 e-shopy, jimž nabízí expandující síť poboček i obchodů a logistické služby spojené s dopravou zásilek, jak v rámci Česka, tak do ostatních zemí Evropy. V Česku, v Maďarsku, v Polsku, v Rumunsku, Německu, Rakousku a na Slovensku je možné doručit zásilku na jedno z 505 výdejních míst nebo na adresu koncového zákazníka.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr