Seriál Mordparta s Jiřím Bartoškou se vysílal do minulé neděle, dnes televize Prima nasadí po 20. hodině na svém hlavním kanálu „českého Schimanskiho“, další vlastní kriminální seriál Polda. Policistu, který se po dvaceti letech probudil z kómatu, představuje David Matásek, sekunduje mu Igor Orozovič. Polda se střetne s druhými řadami úspěšných děl konkurence – Doktorem Martinem na ČT1 a s show Tvoje tvář má známý hlas na Nově. Po 21.30 na ČT1 začíná satirické Kosmo.

Klímovi ve VLP radí i exministryně Bérová

Bývalá ministryně informatiky Dana Bérová pomáhá mediální firmě Penty se strategií.

Dana Bérová v roce 2006 jako členka české vlády. Foto: Karel Šanda / Empresa Media / Profimedia.cz

Dana Bérová v roce 2006 jako členka české vlády. Foto: Karel Šanda / Empresa Media / Profimedia.cz

Kromě Romana Galla, někdejšího šéfa hyperlokálních médií Naše adresa skupiny PPF, si čerstvý generální ředitel Vltava-Labe-Press Michal Klíma přivedl do vydavatelství i Danu Bérovou, bývalou ministryni informatiky. Ta má mediální firmě skupiny Penta, jež nedávno VLP ovládla, radit podobně jako Gallo.

„Bude v rámci poradního sboru, který v těchto dnech vytváří nový generální ředitel Vltava-Labe-Press Michal Klíma, participovat na vytváření strategie firmy,“ přiblížila na dotaz Médiáře Markéta Houdková. Ta je nově ředitelkou kanceláře vedení VLP, předtím s Klímou pracovala v jeho firmě Tablet Media, kterou Penta také nedávno pohltila.

Klíma udělal manažery ve VLP i další své spolupracovníky z Tablet Media. Konkrétně Jiří Weiner se stal ředitelem výroby a tiskáren. Novým ředitelem digitálního obchodu je Petr Čermák.

V rámci zmíněného „poradního sboru“ fungují jako spolupracovníci Klímova vedení Milan Mokráň (bývalý generální ředitel slovenského vydavatelství Ecopress, odešel poté, co firmu koupil Andrej Babiš; Mokráň radí s organizací a strategií), Franz Prassl (obsah), Blahoslav Fořt (od loňska obchodní ředitel Tablet Media; jeho záběr je inzerce a speciální projekty) a zmínění Gallo (obsah) s Bérovou (strategie).

„Firma plánuje pro svůj rozvoj využít zkušeností Dany Bérové – úspěšné podnikatelky, investorky a manažerky s ideální kombinací zkušeností v médiích a informačních technologiích,“ podotkla ještě šéfka kanceláře Houdková.

Zmíněné složení týmu a nové manažery představilo VLP v interním čtvrtletním věstníku In medias res, který poprvé vydalo právě v listopadu.

„Musíme přidat v Praze“

Publikace obsahuje mimo jiné rozhovor se spolumajitelem Penty Markem Dospivou. „Musíme nepochybně přidat v Praze, kde Deník prakticky není vidět, a také musíme přijít s novou digitální strategií. A to je úkol nejen pro Deník, ale i pro časopisy,“ říká tam.

A co novinářská nezávislost? je také tázán. „Nemáme a nebudeme mít žádné politické ambice, nepodporujeme žádné hnutí, jsme finanční investoři. Naše role spočívá v tom, že vybereme pokud možno ten nejlepší management, který povede zakoupené tituly k prosperitě. To vylučuje obavy z možného ovlivňování médií, o kterém se často mluví. Kdybychom to dělali, snižovali bychom jejich důvěryhodnost, a tím mařili vlastní investici,“ prohlásil za Pentu Dospiva.