Superdebaty České televize, iDnes.cz, Blesku, Deníku, Radiožurnálu i Duel Novy jsou za námi. Volební výsledky sledovaly hlavně ČT24, poprvé ve velkém Nova. iDnes.cz přidal v sobotu od 13.55 volební studio s Václavem Klausem a Jiřím Paroubkem, televize Barrandov pak první debatu s vítězem voleb Andrejem Babišem. Blesk v neděli od 15.00 dá na webu interview s Milošem Zemanem.

Kohout v čele týmu nových médií ČT končí

Nová média se začlení do zpravodajství, Pavla Kohouta nahradí Denisa Kollárová.

Pavel Kohout. Foto: Vojta Herout

Pavel Kohout letos na debatě pořádané Médiářem. Foto: Vojta Herout

Veřejnoprávní Česká televize začlení dosud samostatné oddělení pro nová média do redakce zpravodajství. Na pozici výkonného ředitele nových médií ČT tak skončil Pavel Kohout. Vedením týmu nových médií, tedy týmů webů ČT24, byla dočasně pověřena Denisa Kollárová, ředitelka marketingu České televize. Ředitelem zpravodajství je Zdeněk Šámal. Kohout má teď dokončit vývoj nové mobilní aplikace ČT24 a internetového přehrávače pro videoarchiv iVysílání.

Kromě začlenění nových médií má v ČT vzniknout nová tvůrčí producentská skupina, která má zaměřit na multiplatformní a digitální projekty. Jimi v minulosti byly letní hry pro děti stanice ČT Déčko, projekt Generation What? či interaktivní sváteční kalendáře. „Přímé provázání specifických digitálních platforem s  programovým obsahem by mělo České televizi napomoci více vytěžit všechny možnosti, které dnes nová média nabízejí,“ tvrdí vedení ČT.