Superdebaty České televize, iDnes.cz, Blesku, Deníku, Radiožurnálu i Duel Novy jsou za námi. Volební výsledky sledovaly hlavně ČT24, poprvé ve velkém Nova. iDnes.cz přidal v sobotu od 13.55 volební studio s Václavem Klausem a Jiřím Paroubkem, televize Barrandov pak první debatu s vítězem voleb Andrejem Babišem. Blesk v neděli od 15.00 dá na webu interview s Milošem Zemanem.

Kovačevič začíná vydávat Pejskování.cz

Nejen „psí bulvár“ slibuje nový web Vedrana Kovačeviče, kam má psát i Klára z Holek.

Titulní strana magazínu Pejskování.cz

Titulní strana magazínu Pejskování.cz

Na Mezinárodní den psů, tedy v pátek 26. srpna, odstartuje na internetu nový magazín o psech Pejskování.cz. Řazen bude do sekcí Zajímavosti, Cvičák, Video, Atlas psů a také Vaše psí hvězdy, kde dostanou prostor čtenáři a jejich psi. Odlehčenou formou tak web nabídne „psí zpravodajství a publicistiku“, slibuje i „lehký bulvár“.

Za projektem stojí novinář Vedran Kovačevič, který má zkušenosti především z bulvární rubriky Revue na iDnes.cz. Dělal také v pořadu Volejte Novu, dnes pracuje jako redaktor Diváckých zpráv televize Prima.

Vedran Kovačevič

Vedran Kovačevič

Externě mu na web bude přispívat třeba Klára Kolomazníková, zpěvačka a bývalá členka skupiny Holki. Technicky na stránky dohlíží Lukáš Bárczay, hudební ředitel Rádia City, jehož web také tvořil.

Lukáš Bárczay

Lukáš Bárczay

„Dal jsem si za cíl, aby to byl web, který bude srozumitelný pro většinu pejskařů,“ podotkl Kovačevič k Pejskování. „Aby na něm našli zprávy, sport i bulvár. Je to jistá díra na poli psích magazínů. Většina z nich je odborně zaměřená, je mnoho kynologických webů,“ míní. „Nebudeme jen psí bulvár, ale i web, který nabídne praktické informace v podobě mapování psích útulků v Česku, psích hřišť, koupališť a podobně. Samozřejmostí je i boj proti psím množírnám, kterých je u nás stále víc.“

Že jsou majitelé psů zajímavou cílovou skupinou (minimálně početně), dokazuje třeba podobný, déle fungují web Máme rádi psy. Ten se na Facebooku opírá o komunitu více než 650.000 fanoušků.