Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Kovandová opustí ČT, nastoupí ve Zlíně do divadla

Zlínská novinářka Blanka Kovandová povede v městském divadle oddělení vnějších vztahů.

Blanka Kovandová

Blanka Kovandová

Redaktorka České televize Blanka Kovandová opouští ke konci května regionální redakci ve Zlíně, kde působila poslední dva roky. Odchází z časových důvodů. „Je to krásná práce, ale časově náročná a já chci být někdy i doma se svou rodinou,“ řekla Médiáři. Jejím novým působištěm bude Městské divadlo Zlín, nastupuje tam na pozici šéfky oddělení vnějších vztahů. Na starosti bude mít komunikační a marketingovou strategii divadla.

Kovandová má za sebou působení v různých médiích na Zlínsku. Začínala jako redaktorka podnikových novin společnosti Svit, pět let pracovala jako moderátorka rádia Publikum, poté pět let jako redaktorka pro zpravodajství televize Nova, osm let byla lokální redaktorkou deníku Právo a po mateřské pauze spolupracovala externě s Českým rozhlasem Brno a na pozici PR manažerky s Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Nedávno absolvovala Fakultu multimediálních komunikací zlínské Univerzity Tomáše Bati a řadu let se také věnovala amatérskému divadlu v souboru Malá scéna ve Zlíně.