Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Krach Čechů s Tureckem vidělo 1,2 milionu lidí

Zájem o trojici utkání české reprezentace na fotbalovém Euru mělo kolem milionu diváků.

Úterní rozhodující duel českých fotbalistů proti Turecku na mistrovství Evropy sledovalo na stanici ČT Sport 1,24 milionu diváků, což bylo nejvíce ze všech zápasů národního týmu. Pořad byl zároveň nejsledovanější ten večer, předčil reprízy Kriminálky Anděl na Nově a Sanitky na ČT1, obě měly pod milion diváků. Češi prohráli 0:2 a na šampionátu skončili.

Utkání sledovala třetina lidí, kteří měli večer zapnutou televizi. Páteční remízu s Chorvatskem (vysílala se od 18 hodin) vidělo 857.000 diváků a úvodní prohru se Španělskem minulé pondělí (šla od 15 hodin) pak 912.000 lidí.

Čeští fotbalisté skončili ve skupině D poslední s jedním bodem a nepostoupili tak do dalších bojů. Je to nejhorší výsledek na velkém turnaji v historii samostatného Česka.