Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Kreativním ředitelem Publicisu se stal Malina

Nový manažer střídá ve funkci Jakuba Hanzlíčka, který odešel do Mark BBDO.

Petr Malina

Petr Malina

Novým kreativním ředitelem agentury Publicis Prague se stal Petr Malina, který v této funkci vystřídal Jakuba Hanzlíčka. Ten se stal v srpnu novým kreativním ředitelem agentury Mark BBDO.

Malina pro změnu v Mark BBDO dřív působil, kromě toho pracoval mimo jiné i v Young & Rubicam nebo v JWT. Do portfolia jeho klientů patří řada českých i zahraničních značek, například Stock Božkov, Česká spořitelna, Staropramen, Bayer, 3M, T-Mobile či Ford.

Publicis Prague je součástí komunikační skupiny Lion Communications.