Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Kůželová jde v MetLife na místo po Baštýřové

Pojišťovna MetLife přijala novou mluvčí. Předchozí zaměstnávala pouze šest dnů.

Tereza Kůželová

Tereza Kůželová

Marketingový a komunikační tým pojišťovny MetLife doplnila coby nová mluvčí Tereza Kůželová. Na starosti bude mít interní a externí komunikaci společnosti včetně sociálních sítí, projektů společenské odpovědnosti (CSR) a pořádání akcí. 

Do téže funkce přijala pojišťovna MetLife letos 22. června Violu Baštýřovou, bývalou mluvčí finančně-poradenské společnosti Partners, záhy se s ní ale rozešla. „Po šesti dnech mi byl ukončen pracovní poměr bez udání důvodu. Žádného profesního pochybení si nejsem vědoma,“ řekla Médiáři Baštýřová, která v současnosti pracuje jako account directorka PR agentury Adison. Marketingová ředitelka pojišťovny MetLife Iva Musilová, která je současnou nadřízenou Kůželové, tehdy uvedla pro Měšec.cz pouze to, že pojišťovna využila svého práva zrušit pracovní poměr ve zkušební době bez uvedení důvodů.

Kůželová přišla do MetLife z PR agentury Best Communications, kde se necelé dva roky věnovala klientům z oblasti financí, služeb a zábavy. Předtím tři roky působila v AMI Communications, kde pracovala pro MasterCard, Českou pojišťovnu, Raiffeisenbank nebo charitativní projekt Čtení pomáhá.